Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

B0t0x Ve Dolgu Uygulamaları

B0T0X NEDİR?

Clostridium botilinum bakterisinin toksinidir. Yaş ve yorgunluğa bağlı yüzde oluşan kırışıkları açıcı özelliği ile bilinmektedir. Uygulandığı bölgedeki kasların kasılmasına engel olarak kastan kaynaklanan kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Zamanla aşırı mimik kullanımına bağlı olarak alında oluşan yatay çizgiler ,iki kaş arasında oluşan dikey çizgiler ve göz kenarlarında kaz ayağı dediğimiz bölgede oluşan kırışıklıklarda son derece etkilidir.

B0T0X SADECE KIRIŞIKLIK İÇİN Mİ KULLANILIR?

B0t0x kırışıklıkları açmanın yanısıra birçok hastalıkta da tedavi amaçlı kullanılmaktadır.Tortikolis, spazmotik disfonu(konuşma bozukluğu),istemsiz göz kapağı hareketlerinin engellenmesi ,bazen de migren ve buna bağlı baş ağrılarının giderilmesi ile hiperhidrozis dediğimiz aşırı terleme (koltukaltı ,avuç içi,ayak tabanı altı ) durumlarının giderilmesi amacı ile uygulanmaktadır.

B0T0X SONRASI YÜZDEKİ İFADE DEĞİŞİR Mİ?

Uygun dozda ve uygun şekilde yapıldığı takdirde donuk ve mimiksiz bir yüz ifadesi ortaya çıkmaz. Sadece mimikleriniz ile oluşan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Etki süresi kişiden kişiye değişmekle beraber 4-6 ay arasındadır

B0T0X NASIL YAPILIR?

B0t0x uygulanacak olan bölge tespit edildikten sonra kullanılacak olan preperat hazırlanır. Küçük ve ince uçlu iğneler yardımı ile tespit edilen bölgelere uygulanır. Klinik ortamında yapılabilmektedir. İşlem sonrasında hasta normal yaşantısına hemen dönmektedir.3-10 gün içerisinde etkinlik maxımum düzeye çıkmış olur.

DOLGU NEDİR VE NE AMAÇLA UYGULANIR?

Yüzle ilgili estetik dolgularda çoğunlukla iki amaç gözetilir. İnce çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak. İnce çizgilerin giderilmesinde genellikle Hyaluronik asit oldukça başarılı iken hacim kazandırmak için ise farklı alternatifler kullanılabilir. Bunlar Poly-L Lactik asit, hidroksiapatit içeren ürünlerdir. Yapılan dolgunun özelliğine göre 6-24 ay arasında kalıcılık durumu söz konusudur. Yüzde b0t0xun açamadığı derin kırışıklıkların giderilmesinde, nazolabial dediğimiz dudak kenarlarından aşağıya doğru inen çizgilerin ortadan kaldırılmasında ,iki kaş arasındaki derin kırışıklıklarda, ince ve volümsüz olan dudaklarda ,çökük olan yanakların dolgunlaştırılmasında kullanılmaktadırlar.

DOLGU NASIL YAPILIR?

Hasta ile karşılıklı bir görüşme yapılarak problemli gördüğü bölgeye ne gibi bir sonuç istediğine karar verilir. Hastanın ne istediği çok iyi değerlendirilmelidir. Ortak karar alındıktan sonra en uygun dolgu maddesine karar verilir. Ofis ortamında küçük iğneler yardımı ile sorunlu bölgeye uygulanır.