Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Germe – Kaş Kaldırma

Alın Germe – Kaş Kaldırma

ALIN GERME – KAŞ KALDIRMA

Alında ,normalde kas yapısına uygun olarak uzunluğu ve derinliği kişiden kişiye farklılıklar gösteren yatay çizgiler mevcuttur. Kaşlar arasında glabella denilen bölgede yine alttaki kas yapısına uygun olarak bu çizgiler dikey bir hal alır. Yüzün diğer alanlarında oluduğu gibi alında da yaşın ilerlemesi sonucunda cillte sarkma, gevşeme ve kırışıklıklarda artma olmaktadır. Bu durum kaşlarda düşme şeklinde kendini göstermektedir. Kaşların aşağı inmesi kişide yorgun bakışlı bir yüz ifadesi ortaya çıkmasına neden olur. Alın germe ve kaş kaldırma ameliyatlarında kaşlar kaldırılmakta, alın ise daha düz ve kırışıklıkları azaltılmış bir hale getirilmektedir. Sadece kaş düşüklüğü şikayeti olan olan hastalarda kaş kaldırma ameliyatları çoğunlukla alın germeden bağımsız olarak yapılmaktadır.

ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA AMELİYATI NASIL YAPILMAKTADIR?

Bu ameliyatlar genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılmaktadır. Klasik alın germe ameliyatında saçlı derinin 4-5 cm kadar gerisinden taç şeklinde bir kesi yapılmaktadır. Endoskopik olarak alın germede saçlı deriden yapılan çok küçük kesilerle operasyon gerçekleştirilmektedir. Sadece kaş kaldırma yapılacaksa her iki şakak bölgesinde saçlı derinin içinde kalacak şekilde kesiler yapılmaktadır. Kaşların ne kadar kaldırılacağı kişiden kişiye değişmektedir. Kaş kaldırma sırasında kişinin yüz hatlarına , ona uygun olacak ve en doğal gösterecek sonuçlara dönük çözümler üretmek gerekmektedir. Operasyon 1,5-2 saat kadar sürmekte ve uygun olduğu taktirde aynı gün akşamı eve gidilebilmektedir. Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Herşey yolunda gittiğinde 5-7 gün içerisinde iş hayatına dönülebilir. Alın germe ve kaş kaldırma sonrası kişiden kişiye değişmekle birlikte 5-10 yıl bazen de ömür boyu kalıcılık söz konusudur.

ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA AMELİYATLARINA BAŞKA AMELİYATLAR EKLENEBİLİR Mİ?

Alın germe ve kaş kaldırma sırasında uygun hastalara yüz germe, göz kapağı, meme küçültme veya büyütme, karın germe, liposuction ve diğer estetik ameliyatlar aynı seansta tek bir anesteziyle kombine olarak yapılabilmektedir. Böylece tüm ameliyatlar için ayrılacak ortak bir sürede iyileşme tamamlanmış olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Derin Plan Yüz Germe