Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Altın İğne

altın iğne

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Nedir ?

Radyofrekans; tıpta uzun yıllardır kullanılmaktadır.Diğer alanlarda kullanıldığı gibi estetik alanında da güvenilir olarak kullanılan bir yöntemdir. Zaman içerisinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte radyofrekans yönteminin estetik amaçlı kullanımında da yenilikler olmuştur. Fraksiyonel  Altın iğne radyofrekans yöntemi bu anlamda en yeni teknolojik uygulamalardan biridir. Fraksiyonel uygulama  çoğunlukla  lazer yöntemlerinde kullanılan bir teknolojidir. işlem sırasında derinin  bütün olarak zarar görmemesi için enerji  küçük noktasal alanlara bölünür, dolayısıyla cildin  zarar görmesi ve olumsuz  etkilenmesi en aza indirilmiş olur. Tek bir lazer atışında cilt bütün olarak  etkilenebilecekken  fraksiyonel lazer uygulamalarında  cilt genel olarak korunur ve istenmeyen etkiler azaltılmış olur. İşte fraksiyonel radyofrekansda aynı mantıkla çalışır. Enerjiyi  bütün olarak değil küçük noktalardan  cilt altına iletir.

Altın iğne radyofrekans yönteminde  özel tasarımlı altın kaplama mikro iğneler; cilt altını radyofrekans dalgalarıyla uyarır ve cildin hedeflenen derinliklerine yüzeyel hasar meydana getirmeden ulaşırlar. Bu uyarılar sayesinde ciltte gençleştirmeyi sağlayacak iyileşme süreci başlar. Radyofrekansla oluşan  bu termal hasarlanma, cildin ihtiyacı olan  yeni kolajen ve elastin üretimine sebep olur.

Altın iğne radyofrekans hangi durumlarda kullanılır?

Cildiniz güneşten, çevre koşullarından, uyku düzeninizden, beslenmenizden ve sigara kullanımından etkilenmekte ve elbette ilerleyen zamanla beraber  hızla yaşlanmaktadır.

Yaşlanma kendisini kırışıklıklar ve lekelenmelerle belli etmeye başlar. bununla  beraber cildiniz elastikiyetini de zamanla kaybeder ve sarkmalar oluşur. Altın iğne  radyofrekans  uygulamasının asıl hedefi  cildin daha sağlıklı, genç  ve iyi görünmesini sağlamaktır. Altın iğne Radyofrekans, “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” tekniklerinde  gelinen son noktadır. Altın iğne yüz ve vücut için uygun olan Fraksiyonel radyo frekans uygulamasıyla;

  • İnce kırışıklıkların giderilmesi,
  • Vücuttaki sarkmaların toparlanması,
  • Cilt gençleştirme,
  • Sivilce izi, çukurluk ve yara izlerinin giderilmesi,
  • Yanık izleri tedavisi,
  • Gözaltı morluklarının tedavisi,
  • Hamilelik çatlakları,
  • Gözenek sıkılaştırma,
  • Akne tedavisi,
  • Boyun ve dekolte bölgesini toparlamada fayda sağlamaktadır.
İlginizi Çekebilir  İple Yüz Germe

Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Uygulanacak bölgenin ihtiyacına  göre genellikle 3 hafta arayla  2 ila 3 seans uygulanmaktadır. İhtiyaca göre seans sayıları artmaktadır.

Uygulama  sonrasında  etkiler ne zaman görünmeye başlar?

Altın iğne radyofrekans yönteminin en önemli özelliği ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar vermeye başlamasıdır. Altın İğne, cildin daha parlak, gergin ve sağlıklı görünmesi ile birlikte cildi birçok  etkenden korumak için fayda sağlamaktadır.

Altın iğne radyofrekans uygulaması nasıl yapılmaktadır?

Altın iğnenin radyofrekans  uygulamasında işlem süresi  bölgeye göre değişmekle beraber ortalama  40-45 dakika arasında olmakta ve işlem sonrasında hasta günlük yaşantısına dönmektedir.  Uygulamadan önce, işlem yapılacak bölge temizlenir ve bölgeye lokal etkili uyuşturuculu  krem uygulanır. İşlem tamamlandıktan sonra ciltte  kişiden kişiye göre değişen bir  miktar kızarıklık oluşsa da ,  bu kızarıklık saatler içerisinde  kendiliğinden geçecektir. Hasta, uygulama bittikten sonra  normal yaşamına dönebilmektedir. Daha sonraki günde de işine başlayabilmektedir.