Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti Nedir?

Erkek memesinin normalden büyük ve kadınsı bir görünüm almasına jinekomasti denir. Erkekler için bu durum ciddi sıkıntıya neden olmaktadır. Normalde erkekte ergenlik döneminde bir miktar memenin büyümesi normaldir, fakat ergenlik sonrasında normal bir hal alması beklenir. Jinekomastiye sebep olan birtakım ilaçlar ve tıbbi durumlar olmakla beraber , kişilerin çoğunda altta yatan neden bilinmemektedir.

JİNEKOMASTİ TEDAVİSİNDE LİPOSUCTİON SADECE YETERLİ MİDİR?

Jinekomasti erkeklerde meme büyüklüğü olarak tarif edilmektedir. Bu durum çoğunlukla meme dokusunun aşırı büyümesinden kaynaklanmaktadır. Ancak bazı kişilerde yağ dokusunun fazla olması da memenin büyük görünmesine neden olmaktadır. Bu durumlarda erkek memesinin küçültülmesi için sadece liposuction yeterli olabilmektedir. Çoğu kişide liposuctionla beraber hem de kesi yapılarak meme dokusunun çıkarılması ameliyatı gerçekleştirilmektedir.

JİNEKOMASTİ AMELİYATI NASIL YAPILMAKTADIR?

Genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Sadece liposuction uygulanmışsa aynı gün akşamında eve gidilebilir. Kesi yapılarak meme dokusu çıkartılmışsa eğer bir gece hastanede kalmak gerekebilir. Yapılan kesi meme başının çevresindeki siyah alanın komşuluğundan yapılmakta ve böylece iz kalma olasılığı azaltılmış olmaktadır. Ameliyattan sonra, yapılan işin durumuna göre 3-5 gün sonra normal iş yaşantısına dönülebilir.

JİNEKOMASTİ AMELİYATINA BAŞKA AMELİYATLAR EKLENEBİLİR Mİ?

Jinekomasti ameliyatı sırasında uygun hastalara estetik burun ameliyatı, liposuction (bel,karın) ve diğer estetik ameliyatlar aynı seansta tek bir anesteziyle kombine olarak yapılabilmektedir. Böylece tüm ameliyatlar için ayrılacak ortak bir sürede iyileşme tamamlanmış olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Meme Protezi