Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kombine Operasyonlar

KOMBİNE OPERASYON NEDİR?

Aynı anestezi altında birden fazla yapılan ameliyat yapıldığı taktirde kombine operasyon diye isimlendirilmektedir. Günümüzde oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir.

HANGİ ESTETİK AMELİYATLAR KOMBİNE EDİLEBİLİR?

Aslında tüm estetik cerrahi ameliyatları uygun hastalarda kombine olarak yapılabilir. Ameliyatları kombine yaptığımız zaman genellikle vücut uyumu da sağlanmış olmaktadır. Yüz germe yaptığımız bir hastanın ellerine de yağ enjeksiyonu yaptığımız zaman hem ellerinde hem de yüzünde bir gençleşmeyi beraber yakalamış oluyoruz.

Geçirilen doğumlar sonrasında hem meme dokusunda hem de karın dokusunda deformasyonlar olmaktadır. Sadece memeye veya sadece karna müdahale yatığınız zaman ameliyat etmediğiniz alan göreceli olarak çok daha kötü görünmeye başlayacaktır.

Karın germe yaptığım çoğu hastama bel bölgesine liposuction da yapmaktayım. Beline liposuction yapmadığınız zaman karın bölgesiyle bel bölgesinin uyumu bozulmakta ve hasta memnuniyeti düşük olmaktadır.

Meme küçültme ameliyatıyla genellikle karın germe ameliyatları kombine edilmektedir. Çoğu zaman liposuciton ameliyatı da bu ameliyatlara eklenmektedir. Uygun hastalarda birçok ameliyatı birarada yapabilmek mümkündür.

KOMBİNE AMELİYATLARIN İYİLEŞME SÜRESİ NE KADARDIR?

Tüm ameliyatlar için ayrılacak ortak 7-10 günlük bir sürede çoğu zaman iyileşme tamamlanmış olmaktadır. Kişiler için hem zaman hem de ekonomik yönden çok kazançlı bir tercih olmaktadır. Kombine ameliyatlardan sonra yapılan ameliyatlara göre 1-3 gün hastanede kalmak çoğu zaman yeterli olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Genital Bölge Estetiği