Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme

meme dikleştirme

Meme Dikleştirme Nedir?

Göğüslerde meydana gelen deformeyi ortadan kaldırmak için seçilen estetik cerrahi işlemleri içerisinde meme dikleştirme operasyonu yer alıyor.

Alanında uzman doktorlar tarafından uygulanan göğüs dikleştirme ameliyatı sayesinde göğüslerde meydana gelen sarkma, gevşeme ve bollaşma durumlarından kurtulmak da mümkündür. Oldukça profesyonel bir şekilde hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir işlemdir.

18 yaşını dolduran ve ihtiyaç duyan herkes bu işlemi rahatlıkla yaptırabilir. Memelerde, yaş ilerledikçe, aşırı kilo alıp vermelere bağlı, yer çekiminin etkisiyle ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişimler meydana gelebilir.

Bu değişimler hem sağlık açısından hem estetik açıdan kişiye zorlu zamanlar yaşatabilir. Sizler de bu tür durumlarla karşılaştığınızda uzman doktor ile görüşme sağlayarak bir an önce bu kötü görünümden kurtulabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahi alanında uzman olan doktorlar tarafından yapılan meme dikleştirme, memelerdeki sarkan bölümlerden cilt dokusuyla beraber fazla ise yağ ve meme dokularının alınması veya şekillendirmesi ile yapılır.

Göğüslerde birçok faktöre dayalı olarak yağlanma meydana gelir ve bu yağlanma hem ilerleyen yaş hem de yer çekimi etkisi ile memelerin aşağıya doğru sarkmasına, deri bollaşmasına ve gevşekliğe neden olur.

Özellikle kilo alıp vermelere bağlı meme içlerinde boşalma ve cilt fazlalıkları ortaya çıkmaktadır. Bu görünüm ise hem kadınlarda hem de erkeklerde can sıkan bir durum haline gelir.

Bundan kurtulmak için yapılan operasyonda, göğüslerde yeterli meme dokusu mevcutsa silikon protez kullanmadan dikleştirme ameliyatı yapılır. İçleri boşalmış ve yetersiz meme dokusu olan kadınlarda ise dikleştirmeyle beraber silikon meme protezleri de kullanılmalıdır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

18 yaşını doldurduktan sonra göğüslerinde sarkma ve deforme meydana gelen herkes göğüs dikleştirme operasyonu olabilir.

İlginizi Çekebilir  Meme Küçültme

Oldukça önemli ve profesyonel bir işlem olan dikleştirme operasyonu 18 yaşından küçük hiçbir kimse için uygulanmaz. 18 yaşını dolduran ve doğuştan gelen bir meme deformesi ya da sonradan kazanılan bir meme deformesi olan herkes bu işlemden faydalanabilir.

Ancak daha çok yetişkin yaş grubunda ve yaşlı yaş grubunda tercih edilir. Yaz aylarında dekolte kıyafetleri daha rahat kullanabilmek, daha genç ve dinç görünen göğüslere sahip olabilmek için dikleştirme operasyonuna dahil olabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Öncesi

Tüm estetik operasyon süreçlerinden önce dikkat edilmesi gereken hususlar ve detaylı hazırlık süreci mevcuttur. Hastalar meme dikleştirme öncesinde de detaylı bir şekilde hazırlığa alınırlar. Öncelikle bu ameliyat için psikolojik olarak hazırlanmak şarttır.

Hasta adayları mutlaka ameliyat öncesinde kafein ve alkol içeren yiyecekler ve içeceklerden uzak durmalı ve sigarayı bir süreliğine de olsa bırakmaları gerekir.

Bu sayede vücut kendine gelir ve ameliyat çok daha rahat ve verimli geçmeye başlar. Sizler de bu açıdan dikleştirme operasyonuna karar verdiğinizde hem ruhsal olarak hem de fiziksel olarak detaylı bir hazırlık sürecine girmelisiniz.

Operasyondan önce bol bol su tüketimine özen gösterilmelidir. Ayrıca iyi uyku düzeni elde edilmelidir. Vücut iyi bir şekilde dinlenmeli ve göğüs bölgesine hiçbir müdahalede bulunulmamalıdır.

Meme Dikleştirme Sonrası

Göğüs dikleştirme sonrası özel korse şeklinde sutyen giydirilir.  Bu sporcu sütyeni şeklindeki sütyenin en az 1 ay boyunca giyilmesi önerilir.

Çoğunlukla hastanede 1 gün kalmak yeterlidir. Yapılan işe göre değişmekle beraber 5-7 gün sonrasında iş yaşantısına dönülebilir. Kişiye göre bu süreler değişiklik gösterebilir.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir Mi?

Hamile bayanlar ya da anne olmak isteyen meme dikleştirme hastaları tarafından en çok merak edilen konulardan biri de emzirme konusudur.

İlginizi Çekebilir  Jinekomasti Nedir?

Hamileyken bu işlem kesinlikle yapılmaz. Bu nedenle eğer yakın zamanda hamile kalmayı düşünen hastalar varsa bu konuda mutlaka doktorlarına danışmanları gerekir.

Eğer emzirme dönemi geçtiyse, rahatlıkla dikleştirme ve diğer estetik işlemler yapılabilir. Ancak emzirme dönemi henüz yeniyse, bir süre daha bekleyip sonrasında dikleştirme işlemi yaptırabilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir Mi?

Uzman doktorlar tarafından uygulanan göğüs dikleştirme operasyonu uzun vadeli kalıcı bir işlemdir. Bununla beraber kilo alıp vermeler, ameliyat sonrasındaki hamilelikler tekrardan sarkmaya ve şekil bozukluğuna neden olabilir.

Zaman ilerledikçe yerçekimi ve yaşlanmayla da memelerde yeniden sarkmalar ve deformiteler oluşmaktadır.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir Mi?

Memelerde sarkma meydana geldiği zaman ne yazık ki deri fazlalığı, buruşma ve çatlaklar da meydana geliyor.

Yapılan meme dikleştirme operasyonu sonucunda ise var olan buruşuk ve çatlak görünüm de ortadan kaldırılmaya çalışılır fakat tamamen bu görünümü düzeltmek mümkün değildir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici Midir?

Tüm estetik operasyonlarda yapılan kesilere bağlı izler olmaktadır. Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra lolipop şeklinde (meme başı yuvarlaklığıyla beraber aşağıya inen dik çizgi) veya ters T (lolipop şekline ilave olarak göğüs alt çizgisinden yere paralel çizgi) diye isimlendirilen bir iz kalmaktadır.

Bu iz çoğu hastada zamanla azalmakta ve kişiyi rahatsız etmeyecek bir görünüme kavuşmaktadır. Bazı hastalar da ise belirgin izler kalmakta ve bu izlere tekrar müdahale edilmesi gereken durumlar yaşanmaktadır.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

Yapılacak olan meme dikleştirme işlemi kendine has fiyatlara sahip olsa da, işlemin yapılacağı klinik ve doktora bağlı olarak fiyatlarda uygunluk ve farklılık görülebilir.