Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme

MEME DİKLEŞTİRME OPERASYONU KİMLERE YAPILIR?

Hamilelik ve sonraki süreçte memelerin büyüyüp küçülmesi, cilt sıkılığının kaybolması, yerçekimine bağlı olarak memelerin sarkması, emzirme sonrasında içlerinin boşalmış gibi görünmesi durumunda memeleri eski dolgun ve dik görünümüne ulaştırmak amacı ile yapılmaktadır.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATINDA UYGULANAN TEKNİK NEDİR?

Meme dikleştirme operasyonu eğer kişinin kendi dokusu yeterli ise silikon meme protezi kullanmadan , eğer yetersiz ve aynı zamanda kişi de memesinin büyümesini istiyorsa silikon meme protezi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kişinin istekleri, hekimin değerlendirmesi ve kişi için en uygun olanının beraber karar verilmesi noktasında bir yaklaşım gerektirmektedir. Meme dikleştirme ameliyatlarında amaç dolgun, dik ve doğal görünümlü bir meme oluşturmaktır.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATINDA İYİLEŞME SÜRECİ NE KADAR SÜRER?

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır ve ortalama 1,5 -2 saat sürmektedir. Bir gece hastanede yatış önerilir. Yapılan işe göre değişmekle beraber ortalama 3-5 gün sonra iş hayatına dönülebilir.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATLARINA BAŞKA AMELİYATLAR EKLENEBİLİR Mİ?

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında uygun hastalara yüz germe, karın germe, liposuction ve diğer estetik ameliyatlar aynı seansta tek bir anesteziyle kombine olarak yapılabilmektedir. Böylece tüm ameliyatlar için ayrılacak ortak bir sürede iyileşme tamamlanmış olmaktadır.