Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Soğuk lipoliz

soğuk lipoliz

SOĞUK LİPOLİZ (CRYOLİPOLİZ)

Günümüzde hastalıklar kadar önemli bir konu da, orantısız ve hızlı kilo alımının giderek artışı ve obezitedir. Yaşam koşulları insanları hareketsizliğe iterken, bir yandan hazır gıda ve fast food olarak isimlendirilen ayaküstü beslenmenin yaygınlaşması obeziteyi gittikçe artırmaktadır. Aşırı kilolardan kurtulmak zor olmakla birlikte spor yapmak için zaman kısıtlılığı, bazı insanların diyet programı uygulama konusunda iradesiz oluşu bu artışın önemli etkenleridir. Kilo vermek için pek çok yöntem olsa da , en etkili yöntem; dengeli beslenme ve egzersizin alışkanlık haline gelmesidir.
Obezite haricinde, bir de ne kadar zayıf olursa olsun spor yapmalarına ve diyetlerine dikkat etmelerine rağmen gitmeyen bölgesel yağ fazlalıkları olan insanlar vardır. Aslında estetik cerrahi bu bölgesel yağ fazlalıkları için çözüm üretmektedir.
Amerikan plastik cerrahi derneğinin yakın zamanda yapmış olduğu bir araştırmada lokalize yağ fazlalıklarıyla ilgili uygulamaların en sık yapılan estetik cerrahi uygulamalar olduğu ortaya konmuştu. Türkiye de de her geçen gün bu uygulamaların sıklığı artmaktadır. Elbette liposuction ameliyatı bu anlamda en kalıcı ve en iyi sonucu veren yöntemdir. Peki ameliyat olmak istemeyen kişiler için ne yapılabilir? Tam da işte burada, ameliyat olmak istemeyen kişiler için en uygun yöntem olan soğuk lipoliz uygulaması akla gelmektedir.

soğuk lipoliz makinesi

Soğuk lipoliz (cryolipoliz) Kimlere Uygulanabilir?

Bölgesel yağ birikimi olan ve vücut kitle indeksi %30’un altında olan kişiler uygun adaylardır.
Düzenli spor ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarınıza rağmen vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü gitmeyen bölgesel yağlanmalarınız varsa
Liposuction yani cerrahi bir müdahaleyi hiç düşünmüyorsanız
Zaman kısıtlıysa ve uygulanacak işlem sonrası iş ve sosyal hayatınıza hemen dönmeniz gerekiyorsa; bu işlem için uygun adaysınız demektir.

Soğuk lipoliz (cryolipoliz) Kimlere Uygulanmaz?

Hamileler, diabet hastaları, ileri düzeyde karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlarda ve soğuğa alerjisi olanlar haricinde bay bayan herkese uygulanabilmektedir

İlginizi Çekebilir  H100 Aşısı

Soğuk lipoliz (cryolipoliz) Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Karın, göbek, basen, bel ve yan Bölgeler ,iç Bacak, üst kol, sırt

Soğuk lipoliz (cryolipoliz) Sistemi Nasıl İncelme Sağlıyor?

Soğuk Lipoliz (cryoLipoliz) vücudun çeşitli bölgelerindeki orantıyı bozan istenmeyen yağ fazlalıklarının kalıcı olarak azaltılmasını sağlayan bir yöntemdir. Soğuk Lipoliz, cilt altındaki yağ dokusunun diğer dokulara zarar vermeden belli bir dereceye kadar soğutulması esasına dayanır. Yağ hücreleri soğuk lipoliz işleminde,soğuğa maruz kalınca programlanmış hücre ölümü olarak isimlendirilen (apoptozis) oluşur ve geri dönüşümsüz bir şekilde yağ hücrelerinde azalma görülür.Ölü yağ hücreleri doğal yıkım süreci içerisinde vücuttan atılır.

Soğuk lipoliz (cryolopoliz)Sonrasında Neler Oluşmaktadır?

İşlem sonrasında, uygulama bölgesinde morluğa yakın bir kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşur. Bu kızarıklık uygulama sonrası aynı gün içinde azalarak kaybolur. Morluk ise çoğunlukla iki üç gün içerisinde geçmektedir. Uygulama bölgesinde bir kaç hafta süren hafif bir uyuşuklukla beraber hassasiyet olabilir. Üç dört aylık sürenin sonunda , uygulamanın yapıldığı bölgede %30 ile %40 oranında bir incelme beklenmektedir. Elbette sonuçlar kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Soğuk Lipoliz (Cryolipoliz) Kaç Seans Uygulanır?

Soğuk lipoliz çoğunlukla 1 seans uygulanmaktadır. Bazı kişilerde bölgenin kalınlığına göre birkaç seans gerekebilir.
Soğuk Lipoliz( Cryolipoliz) Uygulaması Ağrılı mıdır?
İşlem sırasında vakum etkisiyle kişiden kişiye göre değişmekle beraber bir miktar ağrı hissedilebilir. Bununla beraber hastanın işlem esnasında telefon, dergi vs. ile meşgul olabileceği bir uygulamadır.

soğuk lipoliz cihazı

Uygulama Seansı Ne Kadar Sürer?
Karşılıklı birer bölge için uygulanması yaklaşık 1 saat sürmektedir. Örneğin hasta her iki bel bölgesine uygulama yaptıracaksa işlem 1 saat sürecektir. Aynı gün içerisinde 2 veya 3 bölgeye uygulama yapılabilir.

Uygulaması Sonrasında Sonucu Ne Zaman Görebilirim?

Etkisi 3. haftada görülmeye başlar, 4. aya kadar devam eder.

İlginizi Çekebilir  Vücut Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

Soğuk lipolizin (Cryolipoliz) Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulama yapılan bölgede geçici bir kızarıklık oluşur. Bu kızarıklık çoğunlukla aynı gün içerisinde geçerken, kişiden kişİye göre değişmekle beraber 2-3 gün süren bir morluk oluşabilmektedir. yine bazı kişilerde uygulama bölgesinde hafif bir uyuşukluk ve hassasiyet oluşabilir. Bu durumda çoğunlukla 1 hafta içerisinde kaybolur.