Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vaser Liposuction

vaser liposuction

Vaser Liposuction Uygulaması

Vaser Liposuction, vücut şekillendirme işlemleri arasında oldukça fazla tercih ediliyor. Yeni teknolojiler kapsamında hem etkili hem de güveli bir işlem olarak uygulanıyor. Bölgesel yağlanma problemi yaşayan kişiler bu yağlardan kurtulmak için tercih edebiliyor.

Fazla yağların alınması ile kişinin vücudunun daha iyi bir görünüme sahip olması sağlanır. Yani vücudu şekillendirmek amacıyla uygulanan bir cerrahi işlemdir. Bunların yanı sıra estetik amaçlar ile yaptırılan diğer operasyonlar ile birlikte de kullanılabiliyor.

Karın germe ve meme estetiği ile birlikte yapılması yaygındır. Vücudun şekillendirilmesi için yapılan bir cerrahi işlem olarak ön plana çıkar. Temel olarak vaser liposuction kişinin bölgesel yağlanma sorunu için çözüm getiren bir operasyondur.

Vaser Liposuction Nedir?

İnce kanüller kullanılarak kişinin fazla yağlarının alınması sağlanır. İşlemde ultrasound olarak adlandırılan yüksek frekansta ses dalgaları kullanılarak yağlar ayrılır.

Daha sonra da kanüller aracılığı ile yağların alınması sağlanır.

Böylelikle kişinin fazla yağlardan kurtulması ve daha şekilli bir vücuda sahip olması mümkün olur.

Vaser Liposuction İçin Kimler Uygundur?

İşlemin uygulanması hemen hemen herkes için uygundur. Genel olarak bölgesel yağlanma problemleri olan ve bu problemden kurtulmak isteyen 18 yaş üstündeki bireyler için uygulanır.

Belirtmek gerekir ki kişinin ciddi bir sağlık problemi olmaması da gerekir.

İdeal vücut kitle indeksine sahip olan kişiler lokalize yağ fazlalıklarından kurtulmak, diyetle ya da sporla giderilemeyen yağların alınması için yaptırabilir. Risklerin düşük olduğu ve güvenilir olan bir yağ aldırma yöntemi olması ile birçok insan için uygundur.

Vaser Lipo En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Vaser Lipo olarak adlandırılan yöntem tüm vücut bölgelerinde uygulanması mümkün olan bir yöntemdir.

Öncelikle kadınlar tarafından karın ve bel bölgelerinde, bacak, basen bel gibi bölgelerde sık tercih edilir.

Bunların yanı sıra sutyen altı için de sık kullanılır. Erkekler içinse özellikle kadınsı meme görünümünde(Jinekomasti), üst ve alt bacak ile bel ve karın için yaygın kullanılır. Diz, sırt, baldır, basen bölgelerinde de uygulanır. Görüldüğü üzere vücudun her bölgesi için uygundur.

VASER Lipo Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Vaser Lipo teknolojisinin birçok avantajı bulunuyor. Öncelikle fazlasıyla başarılı bir bölgesel yağ alma işlemidir.

Yağ alımı yapılan bölgenin ve vücudun daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Güvenilir bir işlem olması ile de herkes tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Üstelik yeni teknolojiler ile Vaser Liposuction daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Vaser Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Tedavi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor. İlk olarak belirtmek gerekir ki doktor tarafından söylenenlere uymanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  El ve Kol Estetiği

Belirtilen sürede korse kullanılması gerekir. İşlem sonrasında bolca sıvı tüketimi yapılmalıdır.

Kas ağrıları olması normaldir. Uygulamadan 1 ila 3 hafta sonrasında spora başlanabilir. Beslenmenize dikkat etmeli ve sağlıklı beslenmelisiniz. Duş alma ve benzeri konularda doktorun belirlediği süreye uyulması gerekir.

Vaser Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

İşlem yapılan alanda yağ hücreleri alınır. Belirtmek gerekir ki  daha sonradan düzensiz beslenme ve benzeri durumlar neticesinde kilo alımı olabilir.

Vaser liposuction diğer liposuctionlarda olduğu gibi kilo almayı engelleyen bir ameliyat değildir. Ancak bölgedeki yağ hücrelerinin azalması sayesinde daha avantajlı olunur.

Düzenli ve sağlıklı beslenme sürdürüldüğü sürece kişinin yağlanma ve kilo alma sorunları ortaya çıkmaz. İşlem yapılan bölgede özel olarak bir kilo alımı söz konusu olmaz. Eğer kişi düzensiz beslenme gibi faktörlere bağlı olarak kilo alırsa bütün vücutta eşit olarak alır.

Vaser Lipo Ameliyatı Sonrası Hastanede Yatmak Gerekir Mi?

Hangi bölgede işlem yapıldığına bağlı olarak hastanede yatma durumu değişkenlik gösterir.

Öncelikle sınırlı ve küçük bölgelerde işlem yapılır ise hastaların birkaç saat sonra eve gönderilmesi mümkündür.

Ancak sonraki gün kontrollerin yapılması gerekebilir. Karın, bacak ve benzeri geniş bölgelerde işlem yapılması halinde ise genellikle bir gece hastanede kalınır.

Vaser Liposuction İşleminin Diğer Liposuction Tekniklerine Üstünlüğü Nedir?

İşlemin birçok üstünlüğü vardır. İlk olarak ses dalgalarının kullanılması ile sadece yağlar üzerinde etkili olur ve damarlara, dokulara ve sinirlere zarar vermez.

Elde edilen yağların dolgu malzemesi olarak kullanılması imkânı bulunur. Ameliyat sonrasında ortaya çıkacak olan deri dalgalanması ve benzeri şeyler daha nadirdir.

Sarkmaların giderilmesi konusunda etkili bir yöntemdir ve başta karın germe olmak üzere birçok ameliyatla kombine edilebilir.

Vaser Lipo Estetik Ameliyatlarla ile Birlikte Uygulanabilir Mi?

Ameliyatın diğer estetik ameliyatlar ile birlikte uygulanması imkânı vardır. Yüz ve karın germe ameliyatları ile birlikte uygulanması yaygındır. Bunların yanı sıra meme küçültme, büyütme ve dikleştirme ameliyatlarıyla birlikte de yapılabiliyor.

Bunlar ve benzeri ameliyatlar ile birlikte uygulanması ve etkili sonuçlar ortaya koyması söz konusudur.

Ameliyata girecek olan kişiler işlem öncesinde muayene aşamasında bu konuda bilgi alarak hangi ameliyatlar ile birlikte uygulamayı yaptırmak istediğini söyleyebilir.

VASER Liposuction İşlemi Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Ameliyatı yaptıracak olan kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi işlem sırasında acı hissedilip hissedilmediğidir.

İlginizi Çekebilir  Popo Estetiği

İşlem anestezi altında olduğu için işlem sırasında ağrı hissedilmemektedir. Belirtmek gerekir ki tüm ameliyatlarda olduğu gibi Vaser Liposuctionda kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ameliyat sonrasında  ağrılar olabilmektedir.

Ameliyat sonrası kullanılacak ağrı kesicilerle ağrılar azalmaktadır.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Kadar Süre Korse Giymeliyim?

Operasyondan sonra hastaların uyması gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan biri de korse kullanımıdır.

Belirtmek gerekir ki korsenin kullanım süresi hastaya göre değişebilir. Bu noktada korse kullanım süresini belirleyen şey ise deri elastikiyeti ve hasta ihtiyacı oluyor.

Genellikle korsenin kullanım süresi 2 ila 4 hafta arasında değişkenlik gösterir. Aynı zamanda bu korselerin duş alırken çıkarılması mümkündür. Hastalar korseleri yıkayabilir ve daha sonra tekrar giyebilir.

Vaser Liposuction Tekrarlanabilir Mi?

İşlem yaptıran kişiler daha sonra tekrar kilo alma durumunda ya da daha fazla yağ aldırma amacı ile tekrar uygulama yaptırıp yaptıramayacağını merak ediyor. Bu noktada eğer ihtiyaç duyuluyor ise tekrar işlem yapılması mümkündür.

Hastanın durumu doğrultusunda buna karar verilir ve ne kadar süre sonra tekrar işlem yapılabileceği belirlenir.

Genel olarak  6 ay ile 1 yıl arasında bir süre geçtikten sonra tekrardan yapılması mümkündür. Bu konuda ameliyatı yapan uzman doktordan tavsiye almak en doğrusu olacaktır.

Vaser Liposuction Ne Kadar Sürer? Etkisini Ne Zaman Görürüm?

İşlemin ne kadar süreceği değişkenlik gösteren bir konudur. Genel olarak süreyi belirleyen faktör ise hangi bölgede işlem yapılacağıdır. Aynı zamanda kaç farklı alanda uygulama yapılacağına bağlı olarak da işlem süresinin değişkenlik göstermesi mümkündür.

Kişiden alınacak yağ miktarı doğrultusunda da operasyon süresinde farklılıklar söz konusu olabiliyor. Ortalama 1 ila 2 saat arasından işlem tamamlanır.

İşlemin etkileri ise genel olarak hemen görünmeye başlar. Aynı zamanda uygulama alanında elde edilen sonuçların tam olarak kendini göstermesi için 4-6 hafta süre gerekir. Ancak kesin sonuçlar için 6 ay ile 1 yıl beklenmesi gerekir.

VASER Liposuction Sonrası Ne Kadar Kilo Kaybedilir?

Öncelikle Vaser Liposuction işlemi bir kilo verme yöntemi değildir. Bu yöntem fazla yağların alınması ve vücudun daha iyi bir şekle sahip olması için uygulanır.

Hastalar genel olarak işlemden sonra düzenli spor yapıp sağlıklı beslenme kurallarına  uyarlarsa ameliyatta alınan yağ kadar kilo vermeleri de mümkün olmaktadır.

Uygulama kapsamında yağ hücrelerinin ve yüzeysel yağların alınması söz konusudur. Fazla yağın alınması sayesinde de kişi daha düzgün ve estetik bir vücut yapısına sahip olur.

Emzirme Döneminde Yaptırılır Mı?

Kadınlar tarafından Vaser Lipo işleminin emzirme döneminde yapılıp yapılamayacağı merak ediliyor. Belirtmek gerekir ki emzirme döneminde bu işlemin yapılması çok uygun değildir. Aynı zamanda hamile kadınlarda da uygulanması söz konusu değildir.

İlginizi Çekebilir  Bacak Estetiği

Hamile olanlarda ya da emzirme döneminde olan kadınlarda ilk olarak sağlıklı beslenme, spor ile fazla kilolardan kurtulmak tavsiye ediliyor.

Daha sonra ise işlem yapılarak fazla yağlar alınabilir. Böylece hem daha başarılı hem de daha kalıcı sonuçların elde edilmesi mümkün oluyor.

VASER Liposuction İşleminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Vücudun şekillendirilmesi amacı ile uygulanan yöntemler arasında en güvenilir ve düşük riskli olanlardan bir tanesidir.

Güvenilir olması sayesinde de günümüzde kadın ve erkek fark etmeksizin birçok kişi tarafından tercih edilir.

Ancak her ameliyatta olduğu gibi komplikasyon denilen istenmeyen durumlarla da karşılaşılabilir.

Liposuction’ın Sonuçları Ne Kadar Zaman Sonra Görülür Hale Gelir?

Tedavi sonrasında hastalarda sonuçların görülür hale gelmesi belirli bir süre sonra tam anlamıyla gerçekleştir.

İlk olarak birçok hastanın hemen fark edilecek düzeyde sonuçlar elde ettiği söylenebilir.

Tam olarak sonuçların tedavi alanında gözle görülür hale gelmesi ve hem hasta hem de çevresi tarafından fark edilmesi ise 4 ila 6 hafta arasında bir sürede gerçekleşir. Ancak kesin sonuçlar  için 6 ay ile 1 yıl beklemek gerekir.

Vaser Liposuction’da Ses Dalgaları Cilde Zarar Verir Mi?

İşlem yapılmadan önce yağ hücrelerini ayrıştırmak ve parçalamak adına ses dalgaları kullanılır. Bu ses dalgaları sayesinde ayrışan yağ hücreleri, kanül yardımı ile kolay bir şekilde alınabilir. Bölgesel yağlanmalar için uygulanan yöntemin doku seçici özelliği vardır. Yani işlem sırasında diğer dokular korunur.

Böylece sadece yağ dokularının hedeflenmesi söz konusudur. Görüldüğü üzere işlemin başta cilt olmak üzere kol, boyun ve benzeri hiçbir hassas bölgeye zararı yoktur.

Dolayısıyla, Vaser Liposuction uygulaması kapsamında kullanılan ses dalgaları uygun şekilde kullanıldığında cilde zarar vermez.

Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Bölgesel yağlanma sorunu olan ve tedaviden yararlanmak isteyen kişilerin en fazla takıldığı konulardan bir tanesi fiyatlar oluyor. Belirtmek gerekir ki işlem için sabit bir fiyat belirtilemez. Çünkü Vaser Liposuction vücudun her bölgesine uygulanabilir.

Hangi bölgede uygulanacağına bağlı olarak da fiyatlar değişir. Aynı zamanda ne kadar yağ alımı yapılacağı da fiyatlara etki eden önemli bir unsurdur.

Bir başka konu ise hizmet alınan sağlık merkezi, kurumu, doktordur. Bütün bunlar doğrultusunda farklı fiyatlar ortaya çıkar. Vaser liposuction fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.