Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Genital Bölge Estetiği

genital bölge estetiği

KADIN GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ KAÇ ŞEKİLDE YAPILIR?

1 – Vaginoplasty ( vagen daraltma 

2 – Labioplasty ( küçük dudak estetiği)

3 – Klitoroplasty ( klitoris estetiği )

4 – Hymenoplasty ( kızlık zarı tamiri )

VAGİNOPLASTY NEDEN YAPILMAKTADIR?

Özellikle normal doğumlardan sonra vaginada şekil bozukluğu ve genişleme olmaktadır. Oluşan şekil bozukluğu ve genişlik kadınlarda cinsel tatminsizlik ve isteksizlik yapmakla beraber erkekte de cinsel ilişki sırasında duyulan hazzın azalmasına neden olmaktadır. Vaginoplasty ile vagen daraltılarak bu sorunların önüne geçilmiş olmaktadır.

VAGİNOPLASTY NASIL YAPILMAKTADIR?

Genel anestezi ile yapılabildiği gibi sedasyon destekli lokal anesteziyle deyapılabilmektedir. Ortalama 30 dakika süren cerrahi bir işlemdir. Bu işlem ile vagenin gevşemiş ve fonksiyonu bozulmuş olan kasları onarılırken fazla olan mukoza dokusu çıkarılmaktadır. Böylece vagen kanalı da daraltılmış olur.

LABİOPLASTY NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Kadın genital bölgede bulunan labium minuslara (küçük dudaklar) yapılan cerrahi operasyonlardır. Bazı kadınlarda labiumlar normalinden büyük, uzun, sarkık veya iki labium arasında büyüklük farkı olmaktadır. Bu durum vagen dış görünüşünü etkilemekle birlikte bazende kadınlarda cinsel haz noktası olan klitorisin üzerini kapatarak haz duyusunun azalmasına neden olmaktadır.

Labiumlara yapılan cerrahi operasyonlar vagen dış görünüşünün daha genç ve diri hale gelmesini sağlarken cinsel fonksiyon bozukluklarını gidererek ilişki sırasında haz duyusunun artmasını sağlamaktadır.

LABİUMLARIN KÜÇÜK OLMASI HERHANGİ BİR SIKINTI YARATIR MI?

Bazı kadınlarda labiumlar olduğundan daha büyük olabileceği gibi bazılarında ise olduğundan daha küçük olabilmektedir. Bu durum herhangi bir cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olmaz. Sadece vagen dış görünüşü nedeni ile psikolojik olarak kadınları mutsuz edebilmektedir. Bu gibi durumlar ise doku transferleri ile giderilebilir.

GENİTAL BÖLGEYE YAĞ ENJEKSİYONU YAPILIR MI?

Özellikle zaman içerisinde genital bölge çevresindeki mons pubis denen alandaki yağ dokusunda azalmalar olabilmektedir. Aynı şekilde labiumlarda (dudak kısımlarında) da değişik nedenlere bağlı olarak küçülme ve incelmeler görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda liposuction ile alınan yağ dokusu bu alanlara enjekte edilmektedir. Böylece çok daha diri ve dolgun bir görünüm sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Kombine Operasyonlar

Özellikle yağ dokusunun fazla olduğu durumlarda ise bu bölgeye yapılacak liposuctionlarla da genital bölge estetiği sağlanmış olmaktadır.

KLİTOROPLASTİ

Kadın genital bölgesinde bulanan klitoris kadınların cinsel ilişki sırasında haz duyusunun yaşanmasına yardımcı olan organdır. Bu nedenle klitorise yapılan cerrahi müdahaleler klitorisin dış görünüşünü düzeltirken, haz duyusunun da arttırılmasını sağlamaktadır.

HYMENOPLASTY NEDİR?

Kızlık zarının onarımıdır. Sedasyon destekli lokal anestezi altında kolayca uygulanan bir operasyondur. Aynı gün 2-4 saat sonrasında taburcu olunabilir ve normal yaşantıya dönülebilir.

PENİS UZATMA VE KALINLAŞTIRMA NASIL YAPILIR?

Penisin normal boyutundan daha kısa ve ince olması kişide cinsel fonksiyon bozukluklarına ve psikolojik yönden rahatsızlığa yol açar. Bu gibi durumlarda penis kökünden yapılan küçük bir insizyon ile asıcı bağ (suspensory ligamente) dediğimiz bağa müdahele edilerek penis boyu uzatılabilir. Kişinin kendisinden alınan doku transferleri ile de penis kalınlaştırılabilir.

PENİS BOYUNUN UZATILMASI İLE EREKSİYON HALİNDE PENİS BOYU DEĞİŞİR Mİ?

Cerrahi operasyon ile penis uzaltılması penisin dinlenik halde boyunun uzamasına yardımcı olur. Bu nedenle ereksiyon halindeki penis boyu değişmez.

GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ AMELİYATLARINA BAŞKA AMELİYATLAR EKLENEBİLİR Mİ?

Genital bölge estetiği ameliyatları sırasında uygun hastalara yüz germe, göz kapağı, meme küçültme veya büyütme, karın germe, liposuction ve diğer estetik ameliyatlar aynı seansta tek bir anesteziyle kombine olarak yapılabilmektedir. Böylece tüm ameliyatlar için ayrılacak ortak bir sürede iyileşme tamamlanmış olmaktadır.