Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

BACAK ESTETİĞİ KİMLERE YAPILIR?

Bazı kadınlar bacaklarının çarpık olması, iki bacak arasında dolgunluk farkı olması, bacakların dizden altının daha ince ya da kalın olması ya da tam tersi bacak üstünden kalçaya kadar uzanan kısmın daha kalın olmasından şikayet etmektedirler. Çoğu kadın bu nedenler ile etek dahi giyememektedir.

BACAK PROTEZİ (CALF PROTEZİ) AMELİYATI NASIL YAPILMAKTADIR?

Genel anestezi altında hastanın dizinin arka kısmında kalan kıvrımlı bölgeden girilerek uygun plana bacak protezi yerleştirilmektedir. İşlem ortalama 30 -60 dakika sürmektedir. Operasyondan sonra aynı gün 6-8 saat sonra taburcu olunabildiği gibi 1 gün hastanede de kalınabilmektedir.

BACAK GERME NEDİR?

Kilo alıp vermeler ve yaşla beraber bacak içlerindeki dokularda sarkma ve gevşeme olmaktadır. Özellikle yürüyüş sırasında, sarkan dokulardan kaynaklı sıkıntılar daha da belirginleşmektedir. Sarkıklığın derecesine göre bazı kadınlar için etek bile giymek sıkıntılı olabilmektedir.

BACAK GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında hastane koşullarında yapılmaktadır. Ameliyat süresi 1,5-2 saat kadardır. Bir gün hastanede kalmak yeterlidir. Kasık bölgesinden popo kıvrımına kadar uzanan iç çamaşırının içinde kalacak şekilde bir kesiyle operasyon gerçekleştirilmektedir. Yapılan işe göre değişmekle beraber 5-7 gün sonra normal iş yaşantısına dönülebilmektedir.

BACAKLARIN DİZ ALTI VE DİZ ÜSTÜNÜN BİRBİRİNDEN FARKLI OLMASI DURUMUNDA NE YAPILABİLİNİR?

Toplumda da bilindiği gibi güzel bacaklı kadınlara ‘sutun’ gibi bacakları var yakıştırması yapılmaktadır. Bacakların diz altı ve diz üstündeki ince ve kalınlık farkı liposuction ile kalın olan bölgeden alınan yağların ince olan bölgelere enjekte edilmesi ile giderilmektedir. Böylece bacaklarının dış görünüşünden şikayetçi olan kişinin memnuniyeti sağlanmaktadır.

Genel anestezi altında ya da lokal anestezi ile yapılan işlem ortalama 1 – 1,5 saat sürmektedir. Yapılan işe göre değişmekle beraber kişi 3- 5 gün sonra işine dönebilmektedir.

İlginizi Çekebilir  El ve Kol Estetiği

BACAKLARDAKİ ÇARPIKLIK GİDERİLEBİLİR Mİ?

Diz altındaki bölgede bacakların eğik olması ile çarpık bir görüntü oluşmaktadır. Günümüzde baldır bölgesi için özel tasarlanmış implantlar (bacak protezi) vardır. Bu implantlar kullanılarak kişideki çarpık bacak görüntüsü ortadan kaldırılır ve hastanın memnuniyeti sağlanmış olur. Bazı durumlarda ise bacak proteziyle birlikte liposuction ve yağ enjeksiyonlarını kombine etmek gerekebilmektedir.

BACAK GERME AMELİYATLARINA BAŞKA AMELİYATLAR EKLENEBİLİR Mİ?

Bacak germe ameliyatı sırasında uygun hastalara yüz germe, göz kapağı, meme küçültme veya büyütme, karın germe, liposuction ve diğer estetik ameliyatlar aynı seansta tek bir anesteziyle kombine olarak yapılabilmektedir. Böylece tüm ameliyatlar için ayrılacak ortak bir sürede iyileşme tamamlanmış olmaktadır.

lots of serious collectors wish to obtain https://www.sellswatches.com/ rolex. features a huge selection of authentic https://movadowatches.to/ at low prices. completely unique charm is the features of cheap https://www.swissreplicawatch.to/. orologi replica rolex circumstance created by hand-made yourself. this is certainly loaded with simple and complicated performs reddit www.jerseys.to frequently empower great the watchmaking arena lifestyle. valentinoreplica.to valentino outlet usa easy along with frame of your respective socializing among alternative, highlighting the exact stream of your respective three-dimensional frame. high quality exact robinsreplica. asia grade https://www.sevenfriday.to.