Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İple Yüz Germe

iple yüz germe

İple Yüz Germe Nedir?

Yüz gençleştirme yöntemleri son zamanlarda oldukça ilerlemiş ve farklı yöntemler gelişmiştir. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin çok ilerlemiş olmasına  rağmen günümüzde yüz gençleştirmede hala  ameliyatlarla en iyi sonuçlar elde edilmektedir. Bununla beraber ameliyatsız yöntemler de günümüzde oldukça popüler ve etkili sonuçlar vermektedir. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin başında HI-FU(High-intensity focused ultrasound) gelmektedir. Ayrıca altın iğne radyofrekans , lazer yöntemleri, prp ve mezoterapi  de ameliyatsız yüz gençleştirmek için kullanılmaktadır.

Özellikle son yıllarda ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak ip askılar da sıkça kullanılmaktadır. İple yüz germe yöntemi ülkemizde fransız askısı,kılçıklı ip, yüz askılama gibi farklı isimlerle anılmaktadır.  Dünyada ise thread lift, infinite thread, spring thread , lifting thread gibi  isimlerle anılmaktadır. Fransa iple yüz germe yöntemlerinin gelişmesinde ilk sırayı almaktadır.

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri , yüz germe ameliyatı  veya yağ enjeksiyonu ameliyatı olmak istemeyen, anestezi almak istemeyen,  anestezinin ve ameliyatın olabilecek olumsuz  etkilerinden çekinen ve de iyileşme dönemini çok daha kısa  yaşamak isteyen kişilere uygulanılan bir yöntemdir. Çok çeşitli olan  ameliyatsız yüz germe  yöntemleri çoğunlukla  aşırı derecede sarkması olmayan, cildin daha gergin olmasını isteyen otuzlu yaşlardan itibaren herkese uygulanabilecek yöntemlerdir. İple yüz germe de  benzer yaşlardan itibaren uygulanabilir. İple yüz germede özellikle yanaklardaki ve  boyundaki  sarkmalar düzeltilmekte hatta uygun olan hastalara kaş kaldırma da yapılabilmektedir. İple yüz germede yanaktaki sarkmalar düzelirken aynı zamanda  elmacık kemiklerinin de  daha dolgun görünümü sağlanmakta , daha genç ve dinamik bir yüz ifadesi ortaya çıkmaktadır. İple yüz germe ve diğer ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin hepsinde uygulamaların kişinin ihtiyacına göre planlanması gerekmektedir.  Tüm estetik uygulamalarda sonuçların kişiden kişiye göre farklılık gösterebileceği de unutulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir  Vücut Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

İple Yüz Germe ile Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır ?

İple yüz germe çoğunlukla klinikte  lokal anestezi altında yapılmaktadır. Başka estetik  ameliyatlarla beraber planlanıyorsa hastanede anestezi altında da yapılabilmektedir, Hastanın yapılan muayenesi sonucunda iple askılama yapılacak yerler belirlenir ve uygun ipler seçilerek uygulamaya başlanır. İple yüz askılama işlemi uygulanacak yüz bölgesine göre ortalama 1-2 saat sürmektedir.

İple yüz germe yapılırken kullanılan ipliklerin bazıları kendiliğinden eriyen türdendir. Son zamanlarda daha yaygın olarak kullanılmaya başlayan ipler ise kalıcı ve daha uzun süre etkili olan iplerdir. Eriyen iplere göre bu iplerle yapılan iple yüz germe işlemlerinde çok daha etkili ve uzun süreli kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

İple yüz germe yapılırken dolgu uygulamaları ve HIFU uygulaması da yapılıp kombine bir tedaviyle daha etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

İşlemden hemen sonra sosyal hayata dönülebileceği gibi birkaç gün süren şişlik, morluk ve ağrı şikayetleri olabilmektedir. Kişiden kişiye göre değişen iyileşme sürecine bağlı olarak sosyal hayata dönmek birkaç günü de bulabilmektedir.

İple yüz germeden sonra sonuçlar çoğunlukla hemen görünmeye başlar ama şişliklerin azalmasıyla beraber günden güne  sonuçlar  çok daha olarak  ortaya çıkmaktadır.

İple yüz germede özellikle son zamanlarda daha çok net tercih edilen kalıcı iplerle beraber işlemin kalıcılık ve anti-aging (yaşlanma karşıtı) süreleri çok daha uzun olmaktadır.