Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme

meme büyütme

Meme Büyütme Nedir?

Sık tercih edilen estetik işlemler arasında yer alan meme büyütme işlemi hem erkekler için hem de kadınlar için uygulanan bir işlemdir.

Kısa sürede genel anestezi verilerek uygulanan meme büyütme ameliyatı, alanında uzman doktorlar tarafından yapılır.

Estetik açıdan ve sağlıklı göğüslere sahip olma açısından yapılan bu işlem yaklaşık 1-1,5 saat sürer. Hem öncesinde hem de işlem sonrasında profesyonel şekilde göğüslerin fotoğrafları çekilir ve etkili sonucun karşılaştırmaları yapılır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Her iki cinsiyette de bulunan göğüs dokusunda deformeler ve küçülmeler meydana gelebilir. Bu küçüklük bireyleri estetik görünüm açısından rahatsız etmektedir.

Bu kaygıdan kurtulmanın en kolay ve etkili yolu ise meme büyütme işlemi yaptırmaktır. Kısa sürede tamamen profesyonel şekilde yapılan bu işlem sonrasında göğüslerin küçük yapısından kurtulmak mümkündür.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Göğüslerinde küçüklük olan, göğüslerine yanlış bir müdahale sonucunda yağ dokuları alınan ya da kanser gibi bir hastalıktan sonra göğsü komple alınan kişiler meme büyütme operasyonu olabilirler.

Tamamen kişinin istek ve ihtiyacına yönelik olarak yapılsa da, profesyonel olarak bakıldığında oldukça önemli bir alandır ve yapılması gerekir.

Aynı zamanda bu işlemi 18 yaşından küçükler yaptıramazlar. 18 yaşını doldurmuş olan her kadın ve erkek birey bu işlemi ihtiyacına yönelik olarak yaptırabilir.

Meme Büyütme Öncesi

Tüm estetik işlemlerden önce dikkat edilmesi gereken hususlar ve hazırlık kısmı mevcuttur. Meme büyütme öncesinde de psikolojik ve fizyolojik olarak ameliyata hazır hale gelmek gerekiyor.


Hasta ameliyat günüden önce bir süre alkol, kafein ve sigara kullanımından uzak durmalıdır. Bolca su tüketmeye özen göstermeli ve uyku düzenine dikkat etmelidir.

İyice dinlenmeli ve ameliyat gününe oldukça dinç bir şekilde gelmelidir. Meme büyütme ameliyatından önce gerekli olan tahliller ve tetkikler yapılmalı, kadınlarda yaş durumuna göre ultrason ve/ veya mamografi tetkiki de mutlaka yapılmalıdır.

Meme Büyütme Hazırlık Detayları

Meme büyütme öncesinde yapılan hazırlıklar hem fiziksel hem de psikolojik hazırlıklardır. Psikolojik hazırlıklar hastanın bu sürece dair korku ve endişeli durumdan uzak kalmasını sağlamaktır.

Fiziksel olarak ise ameliyattan önce hastaya rahat bir ameliyat elbisesi giydirilir. Üzerinde başka hiçbir kıyafet ya da aksesuar bulundurulmaz. Ayrıca saçları arkadan toplanır ve rahat etmesi için bir saç bandanası kullanılabilir. Bu sayede tüm ameliyat süreci çok daha rahat geçer.

Meme Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Göğüslerde yapılan operasyonlarda kullanılan tüm teknik ve malzemeler Sağlık Bakanlığından onay almış olan malzemelerdir. Meme büyütme işleminde kullanılan implantlar silikon implantlardır. Çoğunlukla meme alt kısmından yapılan kesilerden silikonlar göğüs içerisine yerleştirilir. Yuvarlak ve damla modelleri mevcuttur.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Meme büyütme işleminde kullanılan silikonlar, dokunmakla meme dokusuna yakın yoğunluktadır. Yuvarlak ve damla modelleri mevcuttur.

Hastanın istediği göğüs boyutuna ve hekimin değerlendirmesi sonrasında en doğru silikonun kullanımına geçiş yapılır. Hastanın meme simetriği ölçülür ve fiziğiyle en uyum sağlayacak olan damla ya da yuvarlak modellerden biri seçilerek işlem aşamasına geçilir.

Meme Büyütme Sonrası

Erkeklerde kaslı bir görünüm elde etmek amacıyla kadınlar da ise estetik ve dekolteli bir görünüm elde etmek amacıyla sık sık başvurulan meme büyütme işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. İşlemden sonra herşey yolundaysa aynı gün veya hemen ertesi gün taburcu olunur.

Yapılan işe göre değişmekle beraber çoğunlukla 5-7 gün sonrasında iş yaşantısına dönülebilir.  Kişiye göre bu süreler uzayabilmektedir.

Ameliyat sonrasında anestezinin etkisi geçtikten sonra ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrılar için kuvvetli ağrı kesiciler kullanılmaktadır. Endişe edilmemeli ve bir süre göğüslerin üzerine yatmamaya özen gösterilmelidir.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

İşlem sonrasında sonuçlar anlık olarak görülmekle beraber meme büyütme ameliyatından sonra ilk dönemlerde   şişlikler olmaktadır.

Şişliklerin geçip memelerin son şeklini alması 6 ay ile bir yıl arasında olmaktadır.  Meme büyütmenin cerrahi bir müdahale olduğu, bu cerrahiye bağlı komplikasyon dediğimiz istenmeyen durumların da yaşanabileceği unutulmamalıdır.

Meme Büyütme Fiyatları 2021

Kadınlar için de erkekler için estetik açıdan önem taşıyan ve ihtiyaç olan bir işlemdir. Yapılacak olan kliniğe göre ve tercih edilen doktora göre, kurumun özel ya da kamu olması fiyatlarda değişikliği gözler önüne serer.

Ancak genel olarak meme büyütme fiyatları 2021 yılı için bütçenize uygun fiyatlardan çok daha yüksek rakamlara kadar çıkabilmektedir. Hemen bilgi alın.