Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Liposuction

liposuction

Liposuction Nedir?

Bölgesel zayıflama olarak da bilinen liposuction en önemli estetik işlemlerden birisidir. Aşırı kilolardan kurtulduğunuz halde, bölgesel olarak hâlâ yağlı dokularla birlikteyseniz, bu duruma liposuction işlemi ile son vermeniz mümkündür.

Uzman doktorlar tarafından uygulanan ve tamamen profesyonel bir şekilde hayata geçirilen estetik işlemidir. Genel anestezi verilerek yapılan işlem esnasında hasta hiçbir şekilde acı ve ağrı hissetmez.

Kilo vermenize rağmen bazen beden yapısından ötürü bölgesel olarak yağlar hâlâ gitmemiş olabilir. Diyet programlarına ve sıkı spor programlarına rağmen yapısal olarak bu yağlardan kurtulmak uzun vadede dahi mümkün olmayabilir.

Bu işlem sayesinde oldukça profesyonel bir şekilde bölgesel olarak zayıflayabilirsiniz. Basen, karın, kol, bacak, diz altı, baldır, kalça, karın ve bel bölgesinde bölgesel yağlanma meydana gelme olasılığı oldukça fazladır. Bu bölgede biriken yağlardan profesyonel doktor dokunuşları ile kurtulmanız mümkündür.

Liposuction Ameliyatı     

Bel bölgesinde, karın bölgesinde, kol ve bacaklarda, baldır ve basende, kalça ve sırt bölgesinde dahi aşırı yağlanma söz konusu olabilir.

Diyet ve spor programlarına rağmen, genel kilo verseniz de bu bölgelerde yağlar kalıcı olabilir. Bu yağlardan kurtulmanın en etkili yolu ise liposuction işlemidir.

Bölgesel yağ fazlalıklarının olduğu her bölgeye uygulanan bu işlem sonrasında artık çok daha sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bölgesel olarak yapılan küçük kesilerden kanüllerle girilerek vakum yöntemiyle liposuction hayata geçirilir. Yağları eritmek için lazer, yoğun ses ve titreşim dalgaları kullanılabilmektedir.

Liposuction Öncesi

Çok sık uygulanan estetik işlemlerden biri olan liposuction işlemi öncesinde ruhsal ve fiziksel olarak çok verimli bir hazırlık sürecine girilmelidir.  Kesinlikle korku, endişe, kaygı ve stresten uzak durulmalıdır.

Liposuction öncesinde ağır egzersiz ve aşırı terlemeden kaçınmak gerekir. Aynı zamanda kafein, alkol ve sigara tüketiminden uzak durulmalı, vücut sağlıklı beslenmelidir.

Uyku düzenine dikkat edilmeli ve mutlaka vücut bol bol dinlendirilmelidir. Bu ipuçlarına dikkat edildiği takdirde operasyonun başarılı geçme olasılığı her zaman daha yüksektir.

Liposuction tekniği hangi bölgelere uygulanabilir?

Uzman doktor tarafından hangi liposuction tekniğinin hangi bölgeye uygulaması gerektiğine detaylı incelemeler sonucunda karar verilir.

Liposuction için kimler uygundur?

Aşırı kilosu olmamasına rağmen bölgesel yağ fazlalıkları olan, diyet ve spor programları sonucunda genel kilo kaybı yaşayan ancak yine de bölgesel olarak yağları bulunan herkes için liposuction işlemi uygundur.

Hem erkekler hem de kadınlar, bölgesel olarak zayıflamak, daha fit ve sağlıklı görünmek için liposuction işlemi yaptırabilirler.

Ancak 18 yaşını doldurmamış olanlar bu işlemden faydalanamaz. Çoğu estetik uygulamalarda olduğu gibi bölgesel zayıflama için de 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranır.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?           

Bölgesel zayıflama denildiği zaman akla tüm vücut gelse de aslında liposuction işleminin uygulandığı özel alanlar mevcuttur.

Özellikle de bel bölgesindeki simitleşme, karın bölgesindeki yağlanma, basen bölgesindeki yağlı görünümden kurtulmak için daha fazla tercih edilir. Bunun yanı sıra kollarda ve bacaklarda meydana gelen yağlı dokudan kurtulmak için de uygulanır.

Liposuction ayrıca yüz ve gıdı için de uygulanmaktadır Güvenilir ve profesyonel şekilde uygulanan bir işlemdir.

Ancak tüm estetik cerrahi işlemlerinde olduğu gibi liposuction işleminin de bir ameliyat olduğu ve bu ameliyata bağlı komplikasyon dediğimiz istenmeyen durumların yaşanma ihtimalinin bulunduğu unutulmamalıdır.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Uzman doktorlar tarafından uygulanan liposuction işlemi bölgesel olarak en uygun teknik kullanılarak yapıldığı için sonuçları kalıcıdır.

Oldukça başarılı ve etkili sonuçlar elde edilir. Uygulandığı her bölgede fit bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction için birçok farklı yöntem mevcuttur. Kullanılacak olan cihazlarla tekniklerin temeli belirlenmektedir.  Aslında tüm teknikler klasik liposuction üzerine kurulmuştur.

Klasik liposuction da çoğunlukla kanamayı ve ağrıyı azaltmak için yağ alınacak bölgelere ilaçlarla hazırlanan özel serumlar verilmektedir.  İlaçların etki göstermesi beklendikten sonra yağlar, kanüller aracılığıyla vakumlanarak alınmaktadır.

Lazer liposuction da yağlar lazer ile eritilerek alınmaktadır. Vaser liposuction da ise ultrason enerjisiyle yağlar eritilmekte ve böylece lazer liposuction da olduğu gibi yağlar daha kolay alınmaktadır. Bu yöntemlerin hangisinin kullanılacağı muayeneniz sonucunda hekiminiz tarafından belirlenecektir.

Liposuction Sonrası Süreç

Hangi bölgeye uygulandığına bakılarak liposuction sonrası iyileşme sürecinde değişiklik meydana gelebilir. Liposuction ameliyatından sonra uygun görüldüğü taktirde çoğu hasta aynı gün hastaneden taburcu olmaktadır.

Çoğunlukla iş yaşantısına 3-7 gün arasında dönülmektedir. Bu süreler alınan yağ miktarına ve hastanın genel durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Mümkün olan en kısa zamanda spor ve egzersizlere başlanmalıdır. Liposuction operasyonundan sonra ilk zamanlar hafif tempolarla başlayıp zaman içerinde ağır sporlar da yapılabilmektedir.

Sağlıklı beslenme kurallarına uyarak hatta gerekli görülürse diyetisyen kontrolünde özel diyetler yapılarak kilo kontrolü de sağlanmalıdır. Spor ve sağlıklı beslenmeyle liposuction ameliyatının memnuniyeti artırılarak çok daha kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

 Liposuction Yaptıranlar

Bölgesel olarak zayıflama amacıyla birçok yöntem denemesine rağmen başarısız olan çoğu kişi liposuction yaptırarak memnuniyetlerini dile getiriyor.

Hem çok fazla maliyete girmeden hem kendini yormadan hem de kısa süre içerisinde bölgesel yağlardan kurtulduklarını belirtiyorlar.

Uzun vadeli olarak daha sağlıklı ve fit görünüme sahip oldukları için düşünen herkese tavsiye ediyorlar.

Liposuction Fiyatları 2021

Sizler de bölgesel olarak zayıflama kararı aldığınızda, uzman doktorla çalışarak, hijyenik ve tamamen profesyonel klinikten uygun liposuction fiyatları dahilinde hizmet alabilir ve kısa sürede sağlıklı görünen, artık kimseden saklamanıza gerek kalmadığınız fit vücudunuza kavuşabilirsiniz.