Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Şekillendirme

YÜZ ŞEKİLLENDİRME NEDİR?

Yüz şekillendirmede yüzün uzunluğu, genişliği , ön arka çapı ve tüm açıları beraber değerlendirilmekte ve buna uygun olarak planlama yapılmaktadır. Değerlendirme sonrasında çeneyle ilgili sorun olduğu düşünülüyorsa uzatmak için çene protezi , uzun olduğu düşünülüyorsa kemikten kısaltma işlemleri yapılmaktadır.

Elmacık kemiği üzerine konulacak protezle yüzün ön arka çapı arttırılabilmekte ve yüzün genel görüntüsü değiştirilmektedir. Bu protezler uygun hastalarda beraber de uygulanabilmektedir. Yüzün hatlarını değiştirmek için protezlerin yanında yağ enjeksiyonu da sıklıkla kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonuyla dolgunlukla beraber cildin parlaklığında da artış olmaktadır.

Yüz şekillendirme işlemini her zaman bütünüyle değerlendirmek ve buna uygun kişiye özel estetik cerrahi çözümler hedeflenmelidir. Çene, elmacık kemiği protez ameliyatları , yağ enjeksiyonları genel veya lokal anestezi altında yapılmakta ve aynı gün akşamında eve gidilebilmektedir. Çoğunlukla 2-3 gün sonrasında normal iş yaşantısına dönülmektedir.

Yüz şekillendirme ameliyatları burun, yüz germe gibi yüzün diğer ameliyatlarıyla yapıldığı gibi aynı zamanda karın germe , meme küçültme , meme büyütme , liposuction gibi diğer estetik ameliyatlarla beraber aynı anestezi altında da yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Burun Estetiği