Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Estetik Cerrahide Yeni Trendler

ESTETİKTE YENİ TRENDLER

Burununuz gözünüze güzel görünmüyor, memelerinizin küçük olduğunu hissediyor, kepçe kulaklarınızdan sürekli dem vuruyorsunuz. Hem ameliyat korkusu, hem de kendinizi beğenmeme düşüncesi iç durmadan kafanızı mı kurcalıyor? Size müjde! Dünyada ve ülkemizde gün geçtikçe estetik alanından gelişmeler ve yenilikler yaşanıyor.  Bu yenilikler, gelişmeler sayesinde hem görüntünüzle barışacak, hem de korkularınızı yeneceksiniz. Birçok kişinin yaşamını ve görünüşünü değiştiren estetik konusundaki gelişmeleri, değişmeleri ve yenilikleri araştırdık.

KEPÇE KULAKLARINIZLA VEDALAŞIN

Yıllarca kepçe kulaklarınızı gizlemek için saçlarını toplamayanlardan mısınız? Keşke kulaklarım böyle olmasa bugün de saçımı topuz yapabilseydim diye iç mi geçiriyorsunuz. Çözümü kolay. Kepçe kulaklarınızla vedalaşmanın zamanı geldi. Hem de bu işlem günümüzde eskisinden daha da kolay yapılıyor. Kepçe kulakların düzeltilmesi hastalarca en fazla talep gören estetik operasyonlardan biri. Kulak bölgesinde yapılan düzeltmeler sonrası hastalar, eskiden 15-30 gün bandaj kullanırlar, yaklaşık 10 gün banyo yapamazlardı ve önden ya da arkadan yapılan yaklaşıma bağlı olarak az ya da çok gizlenmesi gereken yara izleri oluşurdu.

Zaman içinde anatominin tam olarak anlaşılması ve bu bölge ameliyatlarında yapılan geliştirmeler ve teknolojinin desteği ile artık sadece iğne deliklerinden ameliyat yapılabiliyor; kıkırdaklar gerektiğinde lazerle şekillendiriliyor. Hastalar hemen ertesi gün banyo yapabiliyorlar. Bandaj ve pansumana ihtiyaç duyulmuyor; hiçbir iz, ameliyat sonrası şişlik morluk oluşmuyor ve sonuçta daha doğal ve kalıcı sonuçlar yine çok çok az travma ile elde edilebiliyor.

ESTETİĞİN YENİ MUCİZESİ: RAFİNE BURUNLAR
Ah!Burun mu dedi biri? En çok dikkat çeken, gözümüzün hemen algıladığı, fotoğraf çekilirken ona göre şekil almamıza neden olan organdan bahsediyorum. En çok talep edilen estetik işlemlerden biri burun estetiği. Burun iç bölgesinde yapılan düzeltmelerde yoğun olarak lazer uygulanıyor. Kıkırdak şekillendirmelerinde özel geliştirilmiş bilgisayar destekli lazerler kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir  Göğüs Büyütme

AMELİYAT OLDUĞUNUZU KİMSE ANLAMAYACAK

“Örneğin çok yakın zamana kadar, burun bölgesi ameliyatları, uzun süren iyileşme süreçleri ve sosyal hayattan 7-10 günlük bir ayrılma gerektirmesi ile hastalar için zahmetli bir uygulama iken, burun içine daha çok hâkim olunması ile burun tamponu uygulamasına son verilmesi, alçılama gerekmeyen birçok hastaya burun alçısından kurtulması ile hastaların operasyon sonrası konforu oldukça artmıştır. Artık burunda sadece düzeltilmeye ihtiyaç duyulan bölgelere yapılan minimal işlemler ile hem eskiden yapabildiğimiz tüm düzeltmeleri yapabiliyoruz hem de anatomiyi değiştirmediğimiz için sonuç çok daha doğal ve kalıcı olabiliyor. Öyle ki, ameliyat geçirmiş hastalar, bu işin uzmanı bir doktor tarafından muayene edildiklerinde dahi, ameliyat oldukları anlaşılamayabiliyor. Sadece gerekli yerlerin özenle düzenlenmesi ve travma oluşturulmaması ile travma sonrası oluşan şişmeler morarmalar da en aza indirilebiliyor. Ancak burada karıştırılmaması gereken, yine yapılan işlemin cerrahi ve kalıcı olduğu, fakat uzun tecrübeler sonucu işlemin rafine hale getirilmiş olmasından dolayısonuçların daha doğal ve sürecin daha sıkıntısız olabilmesidir.”

 LAZER İLE GÖZ GENÇLEŞTİRME ARTIK MÜMKÜN

Bakışlarla karşımızdakileri etkiliyor, kendimize hayran bırakabiliyor, aşık edebiliyoruz. Bu sebepten gözler ve bakışlar hayatımızda oldukça önem taşıyor. Estetikte de göz ile ilgili pek çok gelişme yaşanıyor. Zaman içinde minimal cerrahi uygulamaların, gelişmiş lazer uygulamaları ile desteklenmesi ile artık çok daha az kesiler kullanarak ve mümkün olduğu kadar iz oluşturmadan, aynı sonuçların daha doğal ve kalıcı olarak elde edilmesi mümkün olabiliyor.

Özellikle alt ve üst göz kapağı deformasyonu oluşturan tüm sebepler, farklı lazerler yardımıyla düzeltilebiliyor. Torbalar ve kırışıklıklar, minimal cerrahi ve lazer desteği ile tedavi edilebiliyor. Hastaların sosyal hayata dönüşü çok hızlı oluyor ve yapılan işlem anatomi ve deformasyonu oluşturan sebep ile uyumlu olduğu için, çok doğal sonuçlar elde ediliyor.

İlginizi Çekebilir  Altın İğne

MEME ESTETİĞİNDE DEVRİM: KİŞİNİN KENDİ DOKUSUYLA MEME ASILIYOR

Estetiğe olan ilgi her geçen gün artıyor. Kadınların yanı sıra erkeklerin de rağbet ettiği operasyonlarda son gelişme meme estetiğinden geldi. ‘Memeyi Kendi Dokusuyla Asma’ yöntemi, memenin doku sıkılığındaki azalma ve sarkma problemini minimal izle ve daha kalıcı olarak çözen bir yöntem olarak geliştirildi.Yeni yöntem ile meme estetiği minimum iz ve daha kalıcı olarak gerçekleştiriliyor.

‘Memeyi Kendi Dokusuyla Asma’ yöntemiyle, memenin özellikle koltuk altına doğru yayılan kısmından yararlanılarak, meme dokusu hem yukarıya hem de içe doğru itiliyor; kendi üzerine katlanarak sıkılaştırılıyor ve dikleştiriliyor. Memeyi dik tutan kendi dokusu olduğundan ve memenin ağırlığını taşıyan kısım derinin altında kaldığından, çok daha az iz kalıyor. Bu yöntemle elde edilen sonuç önceki yöntemlere göre çok daha kalıcı oluyor. Özellikle yatar pozisyondayken memenin yanlara, koltuk altına doğru yayılması ve ayrık gözükmesi sorununa çok etkili bir çözüm getiriyor. Bu yöntemle meme, gerektiğinde küçültülebiliyor da. ‘Memeyi Kendi Dokusuyla Asma’ yöntemiyle, gerek genç hastalarda memenin yapısal doku gevşekliği, gerekse ilerleyen yaşlarda zamanın ve/veya emzirmenin etkisiyle karşılaşılan gevşeklik ve sarkma sorunları çözülebiliyor. Doğal bir sutyen etkisi yaratan yöntemle hastalar, iki hafta gibi kısa bir sürede günlük yaşantılarına dönebiliyorlar ve hatta yüzebiliyorlar.

TÜM İŞLEMLER ‘MİNİ’ HALE GELİYOR DOĞRU PROTEZLE MİNİMUM KESİ
Meme büyütme ameliyatlarında hastanın göğüs kafesi ve meme yapısına uygun protez tipi seçimi başarıyı çok büyük oranda etkiliyor ve hasta memnuniyetini arttırıyor. Günümüzde bu tip operasyonlar, mümkün olan en az kesi ile yapılabiliyor.

TEK KESİYLE GÖĞÜS VE KARIN 

Televizyonlarda gösterilen bazı uygulamalar şov amaçlı yapılabiliyor. Örneğin göbekten açılan bazı endoskopik uygulamalar, yalnızca serum fizyolojik tip protezlerde geçerli. Ancak genç yaşta doğum yapan, karın derisi elastikiyeti fazlasıyla azalmış ve bu nedenle göğüste sarkma ve içinin boşalması sonucu oluşmuş meme küçülmesi (atrofisi) olan kadınlarda dermalipektomi adı verilen karın germe ameliyatı ile aynı anda memede kesi yapmadan meme büyütme ve dikleştirme işlemi yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir  H100 Aşısı

MİNİ YÜZ GERME

Yüz germe ameliyatları günümüzde oldukça minimalize edilmiş durumda. Çok az kesi ile mini lifting tarzında uygulanıyor; yağ dolgusu, hazır dolgu gibi işlemler ile takviye ediliyor. Tek başına boyun germe işlemi çok az uygulanıyor. Genellikle mini yüz germe işlemi tercih ediliyor. Boyun germe işlemi kesileri, kulak arkası ve saç içine gizlenerek yapılıp, boyun ön grup kaslarının pilike edilmesi ve özel deri altı bağ dokusunun liftingi şeklinde uygulanıyor. Bazen bu işlem sadece liposuction takviyesi ile birlikte de uygulanabilir. Boyun ve yüz konturunun bu şekilde sağlanması, kişiye oldukça güzel bir görüntü kazandırabilir.